Stahování obrázků

Vyzkoušejte TeleForum.cz!

Na serverech firmy Google se obrázky zobrazené ve vyhledávání fyzicky nenecházejí. Jsou umístěny na jiných webových stránkách a vyhledávač pouze shromažďuje výsledky. Pokud si tedy některý z obrázků chcete stáhnout a použít třeba na svém webu, je nutné brát v potaz autorské právo, které náleží skutečnému majiteli fotografie nebo obrázku.

Nejlepší cestou je kontaktování majitele webu, kde se fotografie či obrázek nachází. V mnoha případech jde vyjednat svolení o použití. Také se může stát, že si majitel fotografie bude nárokovat nějaký finanční honorář, nebo dokonce stažení a použití nedovolí. V tomto případě budete muset hledat dále a jinde.

Odkud tedy stahovat?

Nejlepší volbou je použití vlastních fotek. Každý mobilní telefon má v dnešní době velice kvalitní fotoaparát, který stačí na pořízení obrázků, které na web či blog bohatě stačí. Pokud ale nemáte možnost vyfotit přesně to, co potřebujete, řešením je fotobanka, kde si můžete obrázky či fotografie zakoupit, nebo získat zcela zdarma.

Stahování přímo z Google

Fotografie jde samozřejmě stahovat přímo z Google vyhledávače fotek. Pokud chcete obrázky někde použít, je dobré nejprve kliknout na tlačítko Nástroje a zvolit vhodná práva k fotografiím. Vyhnete se tak nepříjemnostem kvůli nelegálnímu použití fotek.

Na obrázku výše je vidět nastavení přímo ve fotkách Google.