Google Fotky

Vyzkoušejte TeleForum.cz!

Google fotky je název jedné z nejlepších služeb firmy Google. Jedná se o online uložiště Vašich fotografií. Pokud máte mobilní telefon s Androidem, můžete si zapnout synchronizaci a každá pořízená fotografie se do tohoto uložiště automaticky zálohuje.

Kolik prostoru Google fotky nabízí?

Dříve byl prostor pro nahrané fotografie omezen kapacitou Vašeho Google Disku. Nově můžete fotografie ukládat až do rozlišení 16 mpix zcela zdarma. Troufáme si tvrdit, že toto rozlišení bohatě stačí pro většinu uživatelů. Google Fotky jsme si z tohoto důvodu tak moc oblíbili a používáme je pro každodenní automatické zálohování.

Třídění i vyhledávání

Fotky Google je možné velice snadno třídit. Můžete vytvářet alba plná Vašich fotografií, můžete měnit pořadí jednotlivých fotografií a nechybí ani chytré vyhledávání, které dovede rozeznat, co se na fotce nachází. Pokud máte ve fotkách uložený například snímek Vašeho domácího mazlíčka a do hledáčku zadáte "pes", Google Fotky Vám zobrazí veškeré fotografie, kde se pes opravdu nachází. Funguje to perfektně.

Editace a úpravy fotek online

Další výhodou Google Fotek je možnost online upravování i editace fotek. Nechybí ořezávání, otáčení, ale i hromada pěkných filtrů. Samozřejmě lze upravovat i sytost, kontrast a další. Pro rychlé úpravy to rozhodně stačí. Google Fotky jsou prostě fajn a rozhodně se vyplatí je alespoň vyzkoušet.

Asistent

Velice příjemnou funkcí v aplikaci Google Fotky je takzvaný Asistent. Ten Vám čas od času ukáže náhled Vašich fotografií, které automaticky upravil. Většinou se mu jeho práce podaří a fotky vypadají pěkně. Další funkcí je zobrazování fotek pořízených ve stejný den například rok zpátky. Je moc příjemné na chvilku se zastavit a ohlédnout se, kde jste byli před rokem. Dále asistent umí tvořit animace a stříhat videa - opět s parádními výsledky.

Google Fotky aplikace zdarma

Pokud chcete mít Google Fotky ve Vašem mobilním telefonu, doporučujeme si stáhnout aplikaci Google Fotky přímo z obchodu play. Vše je samozřejmě zdarma. Jediné, co budete potřebovat, je mít založený Google účet - ten je podmínkou téměř u všech aplikací firmy Google.